kisd@ifj.edu.pl (+48) 12 662 8344

STER 2023- mobilność- ogłoszenia o naborze wniosków

Logo programu: połaczenie kotwicy i ksiażki

Program STER- Umiędzynarodowienie szkół doktorskich, edycja 2023,
umowa BPI/STE/2023/1/00027/U/00001

Działanie: wsparcie zagranicznej mobilności najlepszych doktorantów z Polski i zagranicy realizujących kształcenie w szkole doktorskiej

Finansowanie obejmuje wyłącznie zryczałtowane koszty utrzymania na zakwaterowanie i wyżywienie oraz zryczałtowane koszty podróży. Projekt nie przewiduje pokrywania kosztów badań, dostępu do aparatury, opłat za szkolenia, udziału w konferencjach itp. Szczegółowe informacje o programie STER- umiędzynarodowienie szkół doktorskich są dostępne na stronie NAWA: https://nawa.gov.pl/instytucje/ster-umiedzynarodowienie-szkol-doktorskich. Regulamin wsparcia zagranicznej mobilności najlepszych doktorantów z Polski i zagranicy realizujących kształcenie w Krakowskiej Interdyscyplinarnej Szkole Doktorskiej w ramach programu STER- umiędzynarodowienie szkół doktorskich, umowa nr BPI/STE/2023/1/00027/U/00001 jest dostępny na stronie: https://kisd.ifj.edu.pl/program-ster-2024-2026/  

OGŁOSZENIE O NABORZE WNIOSKÓW NR 1/2025 Z DNIA 18.12.2024 r.

SKŁADANIE WNIOSKÓW:

Czas konieczny do przygotowanie i zatwierdzenia dokumentów umożliwiających wyjazd stażowy w ramach programu STER wynosi  min. 1 miesiąc, dlatego wyjazdy powinny być planowane odpowiednio wcześniej.

Beneficjenci naboru wniosków będą wyłonieni na drodze otwartego konkursu spośród tych doktorantów KISD, którzy w terminie od 07.01.2025 r. do 17.01.2025 r. , godz. 14.00, złożą w Sekretariacie KISD kompletny zestaw dokumentów:

1. wniosek doktoranta zawierający:

  1. informację o miejscu planowanego wyjazdu (ośrodek, grupa badawcza, itp.) , czasie i długości jego trwania – uwaga: wyjazd nie może być krótszy niż 1 miesiąc*, w ramach projektu finansowane mogą być wyjazdy 1-, 2- i 3- miesięczne;
  2. opis zamierzeń badawczych planowanych do realizacji w ośrodku zapraszającym (max. 2 strony). W opisie powinny się znaleźć informacje dotyczące:
    • planu pobytu obejmującego tematykę i cel badań – koniecznie mających bezpośredni związek z przygotowaniem doktoratu – wraz z uzasadnieniem długości planowanego pobytu; w przypadku wyjazdów 2 -miesięcznych i dłuższych uzasadnienie długości wyjazdu musi być szczegółowe;
    • wpływu wyjazdu na współpracę z wybranym ośrodkiem – czy jest to kontynuacja dotychczasowej współpracy naukowej związana z realizacją istniejących projektów, czy też działanie prowadzące do nawiązania współpracy w nieodległej przyszłości;
    • czy wyjazd może zostać udokumentowany wspólnymi publikacjami lub wystąpieniami konferencyjnymi- szczególnie przy dłuższych wyjazdach. BARDZO WAŻNE—w publikacjach powstałych w wyniku prowadzenia wspólnych badań bezwzględnie należy zamieścić podziękowanie dla projektu o treści: X.Y. acknowledges financial support provided by the Polish National Agency for Academic Exchange NAWA  under the Programme STER- Internationalisation of doctoral schools, Project no BPI/STE/2023/1/00027/U/00001”.  
    • czy wyjazd może być potraktowany jako „wstęp” do indywidualnych wystąpień umożliwiających prowadzenie przez doktoranta badań we współpracy międzynarodowej, np. w ramach stypendium NAWA-Bekker, grantów NCN, itp;
    • czy wyjazd, stwarza szanse na prowadzenie pracy nad doktoratem w bardziej sformalizowanym trybie na drodze umów o współpracy międzynarodowej, np. pod opieką dwóch promotorów, czy w formule „podwójnego” doktoratu, programie cotutelle, itp.

2. Zaproszenie z ośrodka zagranicznego potwierdzające gotowość przyjęcia danej osoby w okresie wyszczególnionym w p. 1 – w szczególności dotyczy to braku ewentualnych żądań współfinansowania badań oraz braku przeszkód formalnych i organizacyjnych związanych z przyjęciem doktoranta.

3. Opinię promotora dotyczącą celowości wyjazdu do konkretnego ośrodka zagranicznego/ grupy badawczej w związku z przygotowaniem rozprawy doktorskiej.

4. Zgodę promotora na wyjazd, podpisaną przez właściwego Zastępcę Dyrektora KISD.

UWAGA! Planowanie wyjazdu stażowego wymaga uzgodnienia z promotorem/ promotorami.  Należy wziąć pod uwagę, że długość pobytu naukowego poświęconego planowaniu badań jest z reguły różna od długości pobytu poświęconego prowadzeniu tych badań. Wyjazd stażowy nie może kolidować z działaniami zaplanowanymi w indywidualnym planie badawczym, w szczególności nie może wypłynąć na termin złożenia rozprawy doktorskiej na zakończenie kształcenia.

Doktoranci planujący wnioskowanie o stypendia wyjazdowe są proszeni o bardzo staranne zapoznanie się z wymogami stawianymi przez regulacje programu, w szczególności z dokumentami, które uczestnik programu zobowiązany jest złożyć tak przed wyjazdem, jak i po powrocie. Doktorant będący w trakcie wyjazdu stażowego jest zobowiązany do przebywania za granicą w jednostce zapraszającej w całym wskazanym okresie wyjazdu. Do rozliczenia wyjazdu niezbędne jest dostarczenie z zagranicznego ośrodka zapraszającego certyfikatu potwierdzającego pobyt (należy dostarczyć oryginał certyfikatu przygotowanego w kolorze, pod koniec pobytu stażowego,  z dokładnym opisem uzyskanych przez doktoranta efektów uczenia się).

*miesiąc- pełny miesiąc kończy się z upływem dnia, który nazwą odpowiada pierwszemu dniowi wyjazdu Przykład: 15 marzec- 15 kwiecień.

*miesiąc- pełny miesiąc kończy się z upływem dnia, który nazwą odpowiada pierwszemu dniowi wyjazdu Przykład: 15 marzec- 15 kwiecień.